Visvairāk pirktās preces
 
Iepirkumu grozs
0 produktu
 
Palasīsim?
(grāmtu fragmenti)
 

NO RĪGAS LĪDZ RĪGAI TOBIASS UN TAMA LIELAJĀ EIROPAS BIBLIOTĒKU CEĻOJUMĀ

NO RĪGAS LĪDZ RĪGAI TOBIASS UN TAMA LIELAJĀ EIROPAS BIBLIOTĒKU CEĻOJUMĀ
Palielināt
Cena: 8,50€
Pieejamība: Ir noliktavā
ISBN: 978-9984-33-386-1
Vidējais novērtējums: Nav novērtējuma

Daudzums: Pievienot grozam

Inguna Cepīte, Juris Zvirgzdiņš, māksliniece Elīna Brasliņa ( ar grāmatas fragmentiem varat iepazīties šeithttp://ej.uz/zn4m)

NO RĪGAS LĪDZ RĪGAI TOBIASS UN TAMA LIELAJĀ EIROPAS BIBLIOTĒKU CEĻOJUMĀ

Tobiass ir norūpējies. Viņam dzejoļa skaitīšanas laikā pazudis gan pats dzejolis, gan tā autors. Slavens autors, viņam tas jāatrod, jākļūst par detektīvu.Tobiass, protams, pats ir gana slavens, bet tomēr vienkāršs rotaļu lācis no Rīgas, kuram bez japāņu drauga Tamas, viņa ķepdatora un interneta būtu grūti.Grūti salikt puzli. Grūti uzzīmēt ceļojumamaršrutu apkārt Baltijas jūrai:

 Rīga–Tallina–Sanktpēterburga–Helsinki–Oslo–Stokholma–Kopenhāgena– Hamburga–Gdaņska–Klaipēda–Rīga.

Grūti sameklēt Ziemassvētkos Pazudušo dzejoli, jo Tobiass taču nav Emīls Tišbeins vai viņa draugi detektīvi Vācijā no Ēriha Kestnera grāmatas. Tobiass pat neprot lidot kā Stokholmas Karlsons, un labi, ka lidojumam no Kopenhāgenas uz Hamburgu savas burvju galošas piedāvā pats Hanss Kristians Andersens.

Tobiass un Tama ir pārliecināti, ka tu turi rokās 10 Eiropas valstu lieliskāko grāmatu un rakstnieku enciklopēdiju vai ko tamlīdzīgu. Viņi cer izveidot lasītāju klubiņu, kurā Muminu ģimenes draugi no Somijas iepazīsies ar Baktērijas jaunkundzi no Polijas, mazo Nāriņu, Ezīti miglā, Sprīdīti, autokrāvējavadītāju Kurtu un abām Lotiņām, kuras neviens nevar atšķirt vienu no otras.Ekskursijā viņi visi brauks uz Sliņķīšu ciemu Lietuvā, jo tur desas aug kokos.Bet ar desām vien nepietiek. Tāpēc Tobiass un Tama parādīs draugiem visas pašu apceļotās pilsētas, to skaistās ēkas, it īpaši bibliotēkas. Tieši bibliotēkās viņi sava lielā Eiropas ceļojuma laikā sastapa tik daudz slavenību. Piemēram,Tallinā viņi grāmatu krātuvē malkoja kafiju kopā ar kinozvaigzni – Loti no Izgudrotāju ciema.

Tomēr ir kas tāds, kas Tobiasam un Tamam šķiet sevišķi svarīgs. Tā ir Gaismas pils. Stikla kalns no Raiņa lugas par Antiņu, kas zelta zirgā uzjāj kalnā pēc princesītes. To var izlasīt grāmatā. Un grāmata ir pašā Stikla kalna virsotnē – Rīgā, jaunajā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kur Tobiass un Tama ielūdzis draugus no visu apceļoto un vēl neapceļoto zemju grāmatām. Šī svarīgā notikuma dēļ no to lappusēm izkāpis gan Vinnijs Pūks, gan zirgs Dominiks,gan Nils Holgersons, un viņus sagaida latviešu Bille, Vaska meitiņa, astoņi kustoņi un dullais Dauka.Beigās gaisā uzlido raķetes, bet, lai uzzinātu, kā un kur Tobiass un Tama atrada dzejoli, jāizlasa šī grāmata. 

 Ar grāmatas fragmentiem varat iepazīties šeit:http://ej.uz/zn4m

Uzrakstīt atsauksmi
Jūsu Vārds:


Jūsu atsauksme: Piezīme: HTML kods netiek ņemts vērā!

Vērtējums: Slikti            Labi

Ievadiet attēlā redzamo kodu:

NO RĪGAS LĪDZ RĪGAI TOBIASS UN TAMA LIELAJĀ EIROPAS BIBLIOTĒKU CEĻOJUMĀ
Palielināt