Visvairāk pirktās preces
 
Iepirkumu grozs
0 produktu
 
Palasīsim?
(grāmtu fragmenti)
 

Senie dzintara ceļi: No Rīgas līdz Bizantijai + CD (fragmentu lasījumi)

Senie dzintara ceļi: No Rīgas līdz Bizantijai + CD (fragmentu lasījumi)
Palielināt
Cena: 19,92€
Pieejamība: Ir noliktavā
ISBN: 978-9984-33-360-1
Vidējais novērtējums: Nav novērtējuma

Daudzums: Pievienot grozam

Grāmatas autore:Māra Kalniņš, māksliniece: Gita Treice  400 lpp + CD (fragmentu lasījumi)

 

Ievadot 2013. gadu, ieskaņu laiku gadam, kad Rīgai jākļūst par Eiropas kultūras galvaspilsētu  vēl šī gada decembrī pirmo interesentu rokās nonāca kāds patiesi unikāls izdevums. Neskatoties uz autores latvisko izcelsmi, faktu, ka grāmata izdota Latvijas izdevniecībā “Pētergailis”, pirmos īpašās grāmatas un audiogrāmatas eksemplārus ieraudzīja lasītāji Romā. 13. decembrī dzintara tēmai veltītā starptautiskā konferencē (Giornata di studi sull’ambra.   Dalle rive del Baltico al Mediterraneo) Romā , kas risinājās slavenajā villā Julia( Villa Giulia), kopā ar izdevniecību “Pētergailis” vadītāju Ingunu Cepīti atverot tikko klajā nākušo grāmatas un audiogrāmatas angļu izdevumu,  ar referātu “Senie dzintara ceļi. No Rīgas līdz Bizantijai” uzstāsies grāmatas autore, Kembridžas universitātes profesore, dr Māra Kalniņš. Grāmatai pievienotais CD audio disks ir darba kopsavilkums, kuru ierunājusi aktrise Zane Daudziņa.

 Manuskripts, kurā atklāts Rīgas, Latvijas ieguldījums pasaules kultūrā, uz pasaules kartes iezīmējot „Dzintara ceļu”, vērtējams kā pētījums ar izcilības iezīmi. Tā autore, latviešu izcelsmes Kembridžas universitātes profesore, Māra Kalniņš, balstoties uz vēstures avotu sniegtajām liecībām, ir pētījusi dzintara tirdzniecības virzienus no Baltijas jūras reģiona uz Rietumeiropu un Vidusjūras baseina zemēm, apmeklējot senajās hronikās un vēsturnieku darbos minētās vietas un pētot muzeju ekspozīcijās atrodamos dzintara priekšmetus, kas liecina par Rīgas tirdzniecības un kultūras sakariem un dzintara apstrādes tehnoloģiju izcilību.

Autore apraksta divus lielākos senās pasaules dzintara ceļus: no Baltijas jūras cauri Eiropas vidienei uz dienvidiem līdz Vidusjūrai un no Baltijas jūras uz austrumiem pa Daugavu, tad pa Dņepru līdz Melnajai jūrai. Dzintars un tā vēsturiskie ceļi jaunajā grāmatā atklājas pavisam neredzētās krāsās, neticamos pagriezienos. No mezolīta un paleolīta cilvēku apbedījumos atrastā Baltijas dzintara Baltijas dzintara, saules akmens  kā saiknes ar aizvēsturiskajiem pirmsākumiem un cilvēces kultūras un civilizācijas rītausmu līdz dzintara artefaktiem  muzejos un tā vietai mūsdienās rotās, medicīnā, tekstilijās.

Bet galvenokārt stāsts tomēr ir par ceļiem – no dzintara gabala, kas atrasts Liepājas jūrmalā vai Nidā līdz   Akvilejas meistaru darinājumiem senatnē un Baltijas dzintara iespējamai klātbūtnei faraonu apbedījumos Ēģiptē.Ne velti dzintars ir saules akmens –senajā Romā Baltijas dzintara gabals bērna dūrītes lielumā tika vērtēts 5 reizes augstāk par zeltu.Grāmatā dzintara ceļi mūs aizved uz daudzām iepazītām un neiepazītām vietām un katru  grāmatas lappusi pilnīgi noteikti apspīd saules akmens siltā gaisma. 

Atbildīgā redaktore-Inguna Cepīte,

Zinātniskaise redaktors –Valdis Bērziņš

Tulkotāja uz latviešu valodu Elita Saliņa

Māksliniece –Gita Treice

Noklikšķinot uz šīs saites http://ejuz.lv/yl1ie , Jūs varat lejupielādēt datni ar teksta fragmentiem no grāmatas!

Šeit varat noskatīties videomateriālu par grāmtas atvēršanas svētkiem! 

http://youtu.be/gVGWECPHits

Par autori

 

Dr.Māra Kalniņa ir Kembridžas universitātes Corpus Christi koledžas locekle. Universitātē viņa strādājusi kā vadošā pētniece modernās angļu literatūras laukā.Pēc izcelsmes latviete, viņa savā jaunākajā grāmatā"Senie dzintara ceļi: No Rīgas līdz Bizantijai" aplūko saites, kas vieno Baltijas telpu ar Vidusjūras un Melnās jūras kultūrām.

Uzrakstīt atsauksmi
Jūsu Vārds:


Jūsu atsauksme: Piezīme: HTML kods netiek ņemts vērā!

Vērtējums: Slikti            Labi

Ievadiet attēlā redzamo kodu:

Senie dzintara ceļi: No Rīgas līdz Bizantijai + CD (fragmentu lasījumi)
Palielināt
Senie dzintara ceļi: No Rīgas līdz Bizantijai + CD (fragmentu lasījumi)
Palielināt