Visvairāk pirktās preces
 
Iepirkumu grozs
0 produktu
 
Palasīsim?
(grāmtu fragmenti)
 

PIRMIZRĀDE!Kastors un Porcella

PIRMIZRĀDE!Kastors un Porcella
Palielināt
Cena: 6,99€
Pieejamība: Ir noliktavā
ISBN: 978-9984-33-393-9
Vidējais novērtējums: Nav novērtējuma

Daudzums: Pievienot grozam

"PIRMIZRĀDE!Kastors un Porcella", Juris Zvirgzdiņš, māksliniece Gita Treice, 40.lpp

Jura Zvirgzdiņa grāmata „PIRMIZRĀDE! Kastors un Porcella” ir īpaša grāmata. Autora atjautība un erudīcija nebūtu jāpieņem kā pašsaprotamas, varbūt mūsdienu bērnu literatūrā tām nav mazāka vērtība kā savulaik ironijai un groteskai Marģera Zariņa darbos.  Grāmatā „PIRMIZRĀDE! Kastors un Porcella” rodamas lasītājam uztveramas sevišķi asprātīgas situācijas, kas ir samērā reti sastopama kvalitāte mūsu oriģinālliteratūrā.

    „Varoņu dzīve bieži atgādina spēlēšanos, pelēna Morica, neatzītā komponista Arčibaldo, operas trupas trešā sastāva prīmas – jūrascūciņas Porcellas un premjera – bebrīša Kastora piedzīvojumi – tā ir rakstnieka fantāzijas rotaļa.

      .     Juris Zvirgzdiņš atgādina, ka katrā lielā, sevis cienošā pilsētā ir Opera, bet vai tai garāmejoši vecāki saviem pie rokas vedamajiem bērniem kaut nedaudzos vārdos spēj pastāstīt, kas šajā namā notiek? Mūzika, radošas personības sūrā ikdiena un „zvaigžņu stunda”, pasaules opermūzikas pērles, orķestra instrumentu īpatnības – tas viss rodams jaunajā grāmatā. Autors apliecinājis, ka viņa daiļrades princips – izklaidējot izglītot, uzrunā lasītāju. Juris Zvirgzdiņš vēlējies, lai, viņaprāt, paradoksālais grāmatas „PIRMIZRĀDE! Kastors un Porcella” teksts rosinātu mazos lasītājus uzdot vecākiem jautājumus un sagaidīt atbildes.

Divpadsmit neveiksmīgu operu komponistam Arčibaldo ar palēna Morica atbalstu beidzot izdodas sarakstīt trīspadsmito, ko intendants negribīgi apsola uzvest Operā.

… Nekas, ka tikai pieci muzikanti orķestrī. Nekas, ka trešā sastāva dziedātāji. Par naudu komponists vispār nedomā – to viņš ir redzējis tikai sapņos.

Opernamā izrādes laikā uz skatuves sākas neparedzēts tracis, Operas saturs mainās, pamostas guļošie kritiķi, bet izrādes beigās publika ir sajūsmā. Galvenie varoņi saņem uzaicinājumus no Ņujorkas Metropolitan operas, no Vīnes, Milānas, Parīzes.

     Tekstu bagātīgi papildina Gitas Treices ilustrācijas. Šajā darbā vizuālajam vēstījumam ir sevišķi liela nozīme – patiesībā tas ir paralēlais teksts krāsās, kas palīdz uztvert rakstnieka radīto tekstu.

    Ir arī vizuālā intriga – gan paši krāsās atainotie varoņi – teātra un mūzikas kritiķi, operas intendants un citi var meklēt sevi jaunajā grāmatā, bet vēl aizraujošāk , ja sev pazīstamos lappusēs atradīs lasītājs

 

 

Uzrakstīt atsauksmi
Jūsu Vārds:


Jūsu atsauksme: Piezīme: HTML kods netiek ņemts vērā!

Vērtējums: Slikti            Labi

Ievadiet attēlā redzamo kodu:

PIRMIZRĀDE!Kastors un Porcella
Palielināt
PIRMIZRĀDE!Kastors un Porcella
Palielināt
PIRMIZRĀDE!Kastors un Porcella
Palielināt
PIRMIZRĀDE!Kastors un Porcella
Palielināt