Visvairāk pirktās preces
 
Iepirkumu grozs
0 produktu
 
Palasīsim?
(grāmtu fragmenti)
 

Žagata entropijas valstībā. Fizikālas fabulas no dzīves

Žagata entropijas valstībā. Fizikālas fabulas no dzīves
Palielināt
Cena: 7,95€
Pieejamība: Ir noliktavā
ISBN: 978-9984-33-529-2
Vidējais novērtējums: Nav novērtējuma

Daudzums: Pievienot grozam

 

Žagata entropijas valstībā. Fizikālas fabulas no dzīves.’’ Markēta Baņkova,(Marketa Baňkova) Pētergailis, 2020. 138 lpp. No čehu valodas tulkojusi Halina Lapiņa, redaktors Jānis Kalve

Ar grāmatas fragmentu varat iepazīties šeit: https://failiem.lv/u/wbawn6cwf

Apgāds “Pētergailis” ar prieku informē, ka, neskatoties uz tumšo laiku (gan dabā, gan sadzīvē), no tipogrāfijas ir saņemta jaunākā izdevniecības grāmata – čehu autores,kas vienlaikus ir grāmatas ilustratore Markētas Baņkovas “Žagata entropijas valstībā” jeb “Fizikālas fabulas no dzīves”, kuru tulkojusi bijusī LU Fizikas un matemātikas fakultātes pasniedzēja Halina Lapiņa.

Grāmatas mērķis ir rotaļīgā veidā radīt lasītājos interesi par klasisko un mūsdienu fiziku.

Žagata entropijas valstībā” ir fabulas pieaugušajiem un bērniem. Dzīvnieki tajās risina pasaules pastāvēšanas un funkcionēšanas noslēpumus. Grāmata palīdzēs saprast, kāpēc nīlzirgs noturas uz ūdens virsmas un kā lapsas pārdzīvo pusmūža krīzi. Fabulas atklās arī tādus fizikas noslēpumus kas izskaidros kāpēc nav jēgas cīnīties pret nekārtību, un kā tikt galā ar āpsi alkoholiķi. Resnā suņa un peļu tēliem ir pa spēkam vienkārši un saprotami izskaidrot arī sarežģītas fizikas tēmas - laiktelpas izliekumu un kvantu nenoteiktība. Grāmata humoristiski iepazīstina lasītāju ar klasiskajiem fizikas likumiem. Tā padara tos saprotamus ne vien fizikas skolotājiem un skolēniem, bet arī vecākiem un bērniem. Autore pieskaras arī grūtām mūsdienu fizikas tēmām, kas domātas jauniešiem un pieaugušajiem. Grāmata ir piemērota vecākiem, kas vienlaikus meklē lasāmvielu gan bērniem, gan paši sev. Tā ieinteresēs tos, kuriem par fiziku nav intereses vai viņi no tās baidās – šie lasītāji grāmatā vispirms ieraudzīs grotesku, kuras varoņi pa zinātnes ceļu nonāk pie filozofijas.

Markēta Baņkova ( Marketa Baňkova) ir dzimusi 1969.gadā Čehijā un šobrīd dzīvo Prāgā.Viņa ir absolvējusi Prāgas Mākslas akadēmiju, nodarbojas ar grafiku, fotogrāfiju un tīkla mākslu (www.nycmap.com). Autore ir daudzpusīgs interešu loks, īpaši par dabaszinībām, un viņa šīs tēmas beletristiski un mākslinieciski aplūko savās grāmatās “Žagata entropijas valstībā” (“Straka v říši entropie” – “Magnesia Litera 2011” balvas ieguvēja) un “Sīkums” (“Maličkost” – balvas “Česká kniha 2016” ieguvēja)

Grāmata izdota ar Čehijas Republikas Kultūras ministrijas finansiālu atbalstu.

Uzrakstīt atsauksmi
Jūsu Vārds:


Jūsu atsauksme: Piezīme: HTML kods netiek ņemts vērā!

Vērtējums: Slikti            Labi

Ievadiet attēlā redzamo kodu: