Visvairāk pirktās preces
 
Iepirkumu grozs
0 produktu
 
Palasīsim?
(grāmtu fragmenti)
 

Literatūra 8.klasei. Skolotāja grāmata

 Literatūra 8.klasei. Skolotāja grāmata
Palielināt
Cena: 5,95€
Pieejamība: Ir noliktavā
ISBN: 978-9984-33-308-3
Vidējais novērtējums: Nav novērtējuma

Daudzums: Pievienot grozam

Literatūra 8.klasei. Skolotāja grāmata, Aija Kalve, Ilze Stikāne, 111.lpp

Mācību līdzekļu komplekta „Literatūra 8. klasei” mērķis ir attīstīt spēju uztvert  folkloru un literatūru kā vārda mākslu, veicināt skolēnu literārās gaumes izkopšanu un lasītprieku, sekmēt tēlainās domāšanas, radošās pašizpausmes attīstību. Mācību grāmatas caurviju motīvs — „Ceļš” — atklājas septiņās nodaļās. Katru nodaļu ievada Imanta Ziedoņa dzejas vai epifāniju citāts, rosinot asociācijas un pārdomas par ceļa un cilvēka dzīves sakarībām. Ceļa motīva izpratne ir simboliska — dzīve kā ceļš reālajā un grāmatu pasaulē, kur lasītājs nonāk uz skrejceļa, tulko ceļazīmes, meklē ceļa zvaigzni, piedzīvo sadursmes, nonāk krustcelēs.

Pirmajā nodaļā „Skrejceļš” rosināts iejusties dzejas pasaulē un ieraudzīt tajā atklāto dažādo emociju un dzejas formu un izteiksmes līdzekļu bagātību.

Otrajā nodaļā „Ceļazīmes”, iepazīstinot ar dažādiem romāna žanra tematiskajiem paveidiem — reālās dzīves problēmu romānu, ceļojumu romānu, kriminālromānu —,aicināts domāt par problēmām, vērtībām un varoņu attiecībām konkrētā laikā un telpā.

Trešā nodaļa „Ceļa zvaigzne” veltīta tam, lai veidotu sapratni par liroepikas žanriem — balādi un poēmu — un radītu lielu mērķu un ideju cildenuma apjausmu.

Ceturtajā nodaļā „Sadursme”, iepazīstinot ar divām M. Zīverta lugām, sekmētas pārdomas par materiālo un garīgo vērtību jēgu.

Piektā nodaļa „Krustceles”, radot sapratni par noveles žanru, rosina apjaust attieksmes,kas nosaka cilvēka rīcību dažādās izvēles situācijās.

Sestā nodaļa „Dzīves ceļš” mudina apjaust folklorā atspoguļoto godu ieražu daudzveidību,bagātību un aktualitāti, kā arī raisa pārdomas par cilvēka attiecībām ar pasauli bērnībā, jaunībā un vecumā. Savukārt pēdējā nodaļa „Grāmatu ceļi pasaulē” iepazīstina ar tulkoto literatūru, kā arī ieskicē grāmatu ceļus pie lasītājiem.

Mācību grāmatā iekļauti folkloras sacerējumi un latviešu un ārzemju klasiskās un mūsdienu literatūras darbi.

Autores

Apstiprinājusi Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija 2010. gadā

Uzrakstīt atsauksmi
Jūsu Vārds:


Jūsu atsauksme: Piezīme: HTML kods netiek ņemts vērā!

Vērtējums: Slikti            Labi

Ievadiet attēlā redzamo kodu: