Visvairāk pirktās preces
 
Iepirkumu grozs
0 produktu
 
Palasīsim?
(grāmtu fragmenti)
 
Jaunumi
Harijam augot Harijam augot
7,50€  
Atspulga balss Atspulga balss
6,95€  
Brāļi Brāļi
9,50€  
 

Kā dundurs,muša, lapsenis un ods gandrīz atklāja Ziemeļpolu

Kā dundurs,muša, lapsenis un ods gandrīz atklāja Ziemeļpolu
Palielināt
Cena: 6,95€
Pieejamība: Ir noliktavā
ISBN: 978-9984-33-494-3
Vidējais novērtējums: Nav novērtējuma

Daudzums: Pievienot grozam

 

Inese Margēviča,Kā dundurs, muša, lapsenis un ods gandrīz atklāja Ziemeļpolu, Pētergailis, 2019. (47.lpp)

Māksliniece: Inese Margēviča, fragmentu varat lasīt šeit: https://ej.uz/o582

Lasītāji pamanīja jau pirmās bērnu grāmatu autores, mākslinieces Ineses Margēvičas(neticami par ko viņas rokās pārtop gleznais porcelāns)grāmatas. Varbūt porcelānam piemītošais trauslums bija iemiesojies arī tekstā un ilustrācijās? Latviešu bērnu autoru vidū ir gaužām maz tādu, kas paši spētu savas grāmatas ilustrēt, savukārt starp ilustratoriem tikpat kā nav rakstītāju, kaut gan pasaules bērnu grāmatu autoru vidū šī tradīcija ir visai izplatīta un tiek uzskatīta par atbalstāmu arī tāpēc, ka tieši autora/ilustratora darbos grāmatas varoņu teksti mazāk strīdas ar viņu attēliem, bieži vien cita ilustratora zīmējumi pat grūti iedomājami (viens no izcilākajiem paraugiem ir Tūves Jansones Mumini).

 Grāmatā ,, Kā dundurs, muša, lapsenis un ods gandrīz atklāja Ziemeļpolu” ir stāstīts par mazu, bet sparīgu kukaiņu piedzīvojumiem, kuri nejauši atrod saplēstu lapiņu ar tekstu. Tajā pieminētais Ziemeļpols iekvēlina viņu prātus un kļūst par mērķi, kurš noteikti  jāsasniedz. Kaut arī varētu mierīgi gulēt puķēs un skatīties mākoņos. Kā viņiem klājas dodoties pretim iecerētajam  mērķim ? Dažādi, jo ceļā ir jāsastopas ar grūtībām un pārpratumiem. Tur ir bīstama, mušu  sadedzināt kāra lampa, mulsinošs izkusis saldējums, staigns, slepkavniecisks  rūgušpiens un  kārdinoša milzu torte, mežacūkas un visbeidzot - arī neciešams sals. Te parādās ceļotāju tik atšķirīgie raksturi – ne tikai ziņkārība, slavaskāre, ēdelība, bet arī drosme, izpalīdzība un aizrautība. Kopā viņi lieliski tiek galā ar ceļā uz mērķi sastaptajām briesmām. Galvenais – viņi nav vienaldzīgi viens pret otru un pret citiem ceļā satiktajiem.

Soli pa solim viņi virzās arvien tuvāk savam mērķim –  Ziemeļpolam. Ceļotāji jau gandrīz atklāj Ziemeļpolu, pietrūkst pavisam nedaudz, bet – viņi aizmieg ziemas miegā. Tomēr pavasarī viņi turpinās iesākto. 

Grāmatā ,,Kā muša, dundurs, lapsenis un ods gandrīz atklāja Ziemeļpolu” autore cenšas atraisīt bērnu interesi par dzīvo dabu mums visapkārt, saudzēt un nepiesārņot to. Kāpēc pārdomājot savus mērķus un mērķīšus, nemācīties no kukaiņu ceļojuma?  

Grāmatas izdošanu finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds. 

Uzrakstīt atsauksmi
Jūsu Vārds:


Jūsu atsauksme: Piezīme: HTML kods netiek ņemts vērā!

Vērtējums: Slikti            Labi

Ievadiet attēlā redzamo kodu: