Visvairāk pirktās preces
 
Iepirkumu grozs
0 produktu
 
Palasīsim?
(grāmtu fragmenti)
 
Jaunumi
Harijam augot Harijam augot
7,50€  
Atspulga balss Atspulga balss
6,95€  
Brāļi Brāļi
9,50€  
 

Literatūra 8.klasei Mācību grāmata

Literatūra 8.klasei Mācību grāmata
Palielināt
Cena: 8,96€
Pieejamība: Ir noliktavā
ISBN: 978-9984-33-307-6
Vidējais novērtējums: Nav novērtējuma

Daudzums: Pievienot grozam

Literatūra 8.klasei Mācību grāmata, Aija Kalve, Ilze Stikāne, 276.lpp

Šīs mācību grāmatas septiņas nodaļas caurvij ceļa motīvs. Katru nodaļu ievada Imanta Ziedoņa dzejas vai epifāniju citāts, rosinot asociācijas un pārdomas par ceļa un cilvēka dzīves sakarībām. Ceļa motīvs uztverams simboliski — dzīve kā ceļš reālajā un grāmatu pasaulē, kur lasītājs nonāk uz skrejceļa, tulko ceļazīmes, meklē ceļa zvaigzni,piedzīvo sadursmes, nonāk krustcelēs.

Pirmā nodaļa „Ceļš” rosina iejusties dzejas pasaulē un izjust tajā atklāto pārdzīvojumu dažādību un ieraudzīt izteiksmes līdzekļu bagātību.

Otrā nodaļa „Ceļazīmes”, iepazīstinot ar Zigmunda Skujiņa, Aidi Vallikas, Šāronas Krīčas un Artura Konana Doila romānu fragmentiem, rosina domāt par problēmām,vērtībām un varoņu attiecībām konkrētā laikā un telpā.

Trešajā nodaļā „Ceļa zvaigzne” lasāmās Rūdolfa Blaumaņa, Jāņa Akuratera, Veronikas Strēlertes, Ausekļa u.c. balādes un Viļa Plūdoņa poēma rosina apjaust lielu mērķu un ideju cildenumu.

Ceturtā nodaļa „Sadursme” aicina kopā ar divu Mārtiņa Zīverta lugu varoņiem domāt par materiālo un garīgo vērtību jēgu.

Piektā nodaļa „Krustceles”, ievadot Gija de Mopasāna, Rūdolfa Blaumaņa un Vensāna Engela noveļu pasaulē, rosina apjaust attieksmes un apstākļus, kas nosaka cilvēka rīcību dažādās izvēles situācijās.

Sestā nodaļa „Dzīves ceļš” mudina apjaust folklorā atspoguļoto cilvēka dzīves godu ieražu daudzveidību, bagātību un aktualitāti, kā arī raisa pārdomas par cilvēka attiecībām ar pasauli bērnībā, jaunībā un vecumā.

Savukārt pēdējā nodaļa „Grāmatu ceļi pasaulē” uzmet „īsu, zibsnīgu mirkli” pasaules ceļiem, pa kuriem Latvijā ienāk grāmatas — stāsti, noveles, romāni... Vispirms tās nonāk tulkotāju rokās, tad nokļūst pie izdevēja, grāmatnīcu plauktos un visbeidzot pie mums — lasītājiem.

Katras nodaļas beigās Uzziņu dienestā tu atradīsi jaunu informāciju par literatūras teorijas jautājumiem. Mācību grāmatas beigās Uzziņu krātuvē kā nelielā vārdnīcā tu atradīsi informāciju par literatūras teorijas jautājumiem, kas apgūti iepriekš. Šī informācija tev noderēs, patstāvīgi veicot uzdevumus.

Autores

Apstiprinājusi Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija 2010. gadā

Uzrakstīt atsauksmi
Jūsu Vārds:


Jūsu atsauksme: Piezīme: HTML kods netiek ņemts vērā!

Vērtējums: Slikti            Labi

Ievadiet attēlā redzamo kodu: