Visvairāk pirktās preces
 
Iepirkumu grozs
0 produktu
 
Palasīsim?
(grāmtu fragmenti)
 
Jaunumi
 

Salmenīte ,Čībiņa un negantais skolasbērns

Salmenīte ,Čībiņa un negantais skolasbērns
Palielināt
Cena: 7,90€
Pieejamība: Ir noliktavā
ISBN: 978-9984-33-442-4
Vidējais novērtējums: Nav novērtējuma

Daudzums: Pievienot grozam

Salmenīte, Čībiņa un negantais skolasbērns” , Sinika Nopola, Tīna Nopola, no somu valodas tulkojusi Maima Grīnberga,71.lpp

 

Salmenīte, Čībiņa un negantais skolasbērns” ir komisks stāsts par to, kā mazā māsa, lielākajai uzsākot skolas gaitas, jūtas vientuļa un izlemj rīkoties, lai pievērstu sev uzmanību. Vecākā māsa Salmenīte ir diezgan rātns bērns, toties Čībiņa, jaunākā māsa – īsta negantniece un visu delverību ierosinātāja. Tie bērni, kuriem ir brāļi vai māsas, noteikti atpazīs mūžīgo sāncensību starp jaunākajiem un vecākajiem bērniem, kurā īpaši izceļas jaunākie bērni.Viņu aktivitātei,radošajai pieejai cīnā par vietu „zem saules” un vecāku uzmanību nav robežu, ko ar savām darbībām pierāda Čībiņa. Viņa „prasmīgi” izjauc vecākās māsas Salmenītes klases pārgājienu, pārliecinoši piemāna policistus un veiksmīgi uzdodas par vecāko māsu, iesaistoties klases stundās. Tomēr piedzīvojumi šoreiz beidzas labi, un uzvar māsu draudzība. Nav gan zināms, cik ilgi noturēsies šis trauslais „pamiers”.

Somijā populārajā grāmatu sērijā par māsām Salmenīti un Čībiņu iznākušas daudzas jo daudzas grāmatas, stāsti uzņemti filmā, iestudēti teātrī un operā. Latviski līdz šim izdoti divi šīs sērijas stāsti.

Somu rakstnieces – māsas Sinika (1953) un Tīna (1955) Nopolas (Sinikka Nopola, Tiina Nopola) daudz raksta divatā. Sarunājoties un strīdoties kopā radītas vairāk nekā 40 asprātīgu dialogu pilnas grāmatas. Autores apbalvotas ar Somijas valsts Bērnu kultūras balvu, kopā ar ilustratori Sallu Savolainenu (Salla Savolainen) nominētas H.K.Andersena balvai, ilustratore saņēmusi prestižo Rūdolfa Koivu balvu.

 

Grāmata izdota ar FILI – Finnish Literature Exchange atbalstu.

Uzrakstīt atsauksmi
Jūsu Vārds:


Jūsu atsauksme: Piezīme: HTML kods netiek ņemts vērā!

Vērtējums: Slikti            Labi

Ievadiet attēlā redzamo kodu: