Visvairāk pirktās preces
 
Iepirkumu grozs
0 produktu
 
Palasīsim?
(grāmtu fragmenti)
 
Jaunumi
Harijam augot Harijam augot
7,50€  
Atspulga balss Atspulga balss
6,95€  
Brāļi Brāļi
9,50€  
 

Smagatlētika

Smagatlētika
Palielināt
Cena: 6,95€
Pieejamība: Ir noliktavā
ISBN: 978-9984-33-502-5
Vidējais novērtējums: Nav novērtējuma

Daudzums: Pievienot grozam

 

Smagatlētika,Jānis Tomašs, 63 lpp. mākslinieks Ivo Grundulis, fragmentu vara lasīt šeit: http://ejuz.lv/68rg

Jāņa Tomaša otrais dzejas krājums “Smagatlētika” ir nopietns, ar savpatu intonāciju, emociju un dzejas tēliem apzīmogots pieteikums šodienas kvantitatīvi it kā plašajā  piedāvājumā. 

Jānis dzeju sācis rakstīt agri, pats saka – uz to mudinājusi vientulīgā bērnība, dzīvojot Latgales laukos pie vecmammas, impulsus devis arī agrīnais latviešu reps.

Jānis Tomašs piedalījies dzejas lasījumos “Baltajā naktī”, daudzos  pasākumos O. Vācieša muzejā,  J. Akuratera muzejā, citu dzejnieku, kritiķu un auditorijas atzinību raisījuši viņa dzejas lasījumi sarīkojumos Dzejas dienās. Jāņa Tomaša dzejas ciklus publicējis portāls “Satori”, žurnālā “Domuzīme” tāpat dzeja publicēta laikrakstā “Kultūras Diena”, kur iegūta lasītāju balva.

Otrais krājums nereti ir autora pārbaudes akmens. “Smagatlētika” ir šīs pārbaudes cienīga. Jāņa Tomaša dzejā gan salapo, gan uzzied visnegaidītākie dzejas tēli, ko uzbur salīdzinājumi un citi izteiksmes līdzekļi. Tomaša dzeja ir vīrišķīga, ko dažās vietās var pielīdzināt mačo izpausmēm, taču vienlaikus aizkustinoša un neaizsargāta, tostarp, pašironiska. Autora izteiksme bija pārsteigums jau pirmajā grāmata “Melnie darba cimdi”, kura ieguva gan “Laligabas” balvu par debiju, gan mediju gada balvu “Kilograms kultūras”, gan Dzintara Soduma balvu par savpatību kā arī Ojāra Vācieša specbalvu. Krājumā “Smagatlētika” atkal dzirdama Jāņa Tomaša īpašā intonācija, pievienojot jaunas notis. Pavisam jaunas.

Krājuma redaktors Aivars Eipurs uzsver:” Jāņa Tomaša otrajā dzejoļu krājumā „Smagatlētika” latiņa nav laista zemāk, bet gan pacelta augstāk. Tas ir dzejas atlēta cienīgi. Šeit autoram izdevies atbrīvoties no pirmajā grāmatā vietām manāmajiem lēcieniem sāņus viena dzejoļa robežās. Ar pirmo grāmatu tika iegūtas ne tikai balvas, bet arī pieredze, tāpēc šajā grāmatā dzejoļi tiek turēti grožos stingrāk. Daba, lietas un cilvēki kalpo par vielu apburošām metaforām – tādām, kurām līdzīgas, pamanījis kur citur, saukšu par tomašveidīgām. Ar tām Providence un mūza Tomašu joprojām lutina, padarot daudzus dzejoļus par īstiem piedzīvojumiem.”

Uzrakstīt atsauksmi
Jūsu Vārds:


Jūsu atsauksme: Piezīme: HTML kods netiek ņemts vērā!

Vērtējums: Slikti            Labi

Ievadiet attēlā redzamo kodu:

text_tags Smagatlētika,