Visvairāk pirktās preces
 
Iepirkumu grozs
0 produktu
 
Palasīsim?
(grāmtu fragmenti)
 
Jaunumi
 

Īsi stāstiņi PAR LIETĀM

 Īsi stāstiņi PAR LIETĀM
Palielināt
Cena: 0,00€
Pieejamība: Out Of Stock
ISBN: 978-9984-33-431-8
Vidējais novērtējums: Nav novērtējuma

Daudzums: Pievienot grozam

Grāmata nav pieejama!!!! ( Grāmata ir nopērkama Jāņa Rozes, Valters un Rapa, Latvijas Grāmata veikalos)

Īsi stāstiņi PAR LIETĀM, Ķēstutis Kasparavičs, autora ilustrācijas, no lietuviešu valodas tulkojusi Indra Brūvere, 55.lpp

 

Lietuvieša rakstnieka Ķēstuta Kasparaviča (Kęstutis Kasparavičius) sarakstīto bērnu grāmatu popularitāte ir meklējama to īpašajā rakstības stilā. Katru grāmatu veido vairāki īsstāsti, kuri ir dzirksteļojoša humora, aizraujoša un dinamiska sižeta pilni, neatstājot vienaldzīgus ne mazus, ne lielus lasītājus.

Grāmatas papildina autora detalizētie un asprātīgie zīmējumi, kuru klātbūtne veido savdabīgu teksta - ilustrācijas mijiedarbību, uzrunājot pat tos, kuri vēl neprot lasīt.Autora daiļrade balstās īsstāstu žanrā, kurš ir ļoti “prasīgs” pret tekstu un sižetu sava ierobežotā apjoma dēļ, taču Ķ.Kasparavičs meistarīgi, dažkārt ar pāris teikumiem spēj “uzburt” pilnvērtīgu stāstu, kuram lakoniskā forma piešķir īpašu šarmu un pievilcību.

 

Grāmatas ” Īsi stāstiņi PAR LIETĀM” galvenie varoņi ir visdažādākās lietas - matu fēns, sienas pulkstenis, televizors un citas, kurām autors ir piešķīris cilvēciskas aprises un rakstura īpašības. Katrs stāsts atklāj šo lietu pārdzīvojumus, atziņas un diskusijas, kuru dinamika un cilvēcība “liek” stāstu izlasīt līdz galam,piemēram, lai uzzinātu, vai saimnieks nokodīs Zobu Birstes galvu un vai autora draudi Televizoram piespiedīs to rādīt kaut ko ļoti skaitu un krāsainu?

 

Ķēstutis Kasparavičus (Kęstutis Kasparavičius) (1954) ir absolvējis Viļņas Mākslas akadēmiju, un ilgus gadus strādājis par grāmatu ilustratoru, iegūstot plašu starptautisko atzinību, saņemot prestižo Boloņas grāmatu izstādes balvu kā labākais grāmatu ilustrators - “Illustrator of the Year at the Children’s book fair in Bologna 1993”.

Savu pirmo bērnu grāmatu Ķ.Kasparavičus sarakstīja 1984.gadā, kurš uzskatāms par viņa rakstnieka karjeras sākumu.

Šobrīd Ķ.Kasparaviča darbi ir tulkoti vairāk nekā 22 valodās (ķīniešu, angļu, vācu, franču, krievu, u.c) viņa ilustrācijas un grāmatas ir ieguvušas daudzas starptautiskas nominācijas un balvas: Katalonijas reģiona balva 'Atrapallibres' nominācijā labākā Bērnu un jauniešu grāmata, balva “Zelta Pildspalva” Serbijā, Boloņas grāmatu izstādes galvenā balva “Labākais grāmatu ilustrators 1993” u.c.

Autors labprāt tiekas klātienē ar saviem lasītājiem dažādos literatūras pasākumos un ir gaidīts viesis ikgadējā Viļņas grāmatu izstādē, kurā bērnu balsojumā viņš regulāri iegūst populārākā izstādes autora godu.

Links uz autora mājas lapu:http:// http://www.kestutiskasparavicius.com

 

Grāmatas izdošanu atbalsta Lietuvas Kultūras Institūts

 

 

 

 

 

 

 

 

Uzrakstīt atsauksmi
Jūsu Vārds:


Jūsu atsauksme: Piezīme: HTML kods netiek ņemts vērā!

Vērtējums: Slikti            Labi

Ievadiet attēlā redzamo kodu: