Visvairāk pirktās preces
 
Iepirkumu grozs
0 produktu
 
Palasīsim?
(grāmtu fragmenti)
 

Paklanīšanās dziesmai

Paklanīšanās dziesmai
Palielināt
Cena: 6,75€
Pieejamība: Ir noliktavā
ISBN: 978-9984-33-421-9
Vidējais novērtējums: Nav novērtējuma

Daudzums: Pievienot grozam

Paklanīšanās dziesmai (Simts variāciju par Pievolgas tautu dziesmām) Genādijs Aihī, mākslinieks Juris Petraškevičs, 117.lpp

 

Genadijs Aihī, čuvašu – krievu dzejnieks, ir autors, kura dzeja tulkota un daiļrade zināma teju visās Eiropas valstīs un tālu aiz tās robežām. Lai gan G. Aihī daiļradē jūtama spēcīga folkloras ietekme, viņš turpina arī krievu (bijis tuvs Borisa Pasternaka draugs un viņa ietekmē sācis rakstīt arī krievu valodā), bet īpaši eiropeisko (te īpaši jāmin franču un vācu) poētiskā avangarda tradīciju. Dzejnieks saņēmis daudzus apbalvojumus – viņš, Čuvašijas Tautas dzejnieks, ir pirmais Borisa Pasternaka prēmijas laureāts, Francijas Mākslas un literatūras ordeņa komandors, Petrarkas prēmijas laureāts, Ungārijas Endres Adi piemiņas medaļas un daudzu citu balvu ieguvējs, kas liecina par viņa darbu plašo rezonansi pasaulē. Arī dzejnieka pēdējais mūža darbs, meitai veltītā grāmata “Paklanīšanās dziesmai”, piedzīvojusi atdzejojumus daudzās, tostarp, lietuviešu un igauņu valodās.

Nav nejaušība, ka Knuta Skujenieka 80. gadu jubilejas krājums ir tieši atdzejas krājums – jubilārs daiļrades sākumā sevi lasītājam pieteica tieši kā atdzejotājs (te noteikta loma, protams, dzejnieka biogrāfijai – “lēģera” gadiem, kas aizkavēja viņa pirmā dzejas krājuma publicēšanu). Knuta Skujenieka darbs, atdzejojot cittautu autorus, ir nepārvērtējams – tas viņu saistījis ar vairāk nekā 70 pasaules valodām.

 

Divi izcili dzejnieki – latviešu dzejnieks Knuts Skujenieks un čuvašu dzejnieks Genadijs Aihī. Abu daiļradē rodami vairāki kopsaucēji. Tā ir dzeja kā garīgs protests īstas cilvēcības vārdā. (I.C)

vairāk par Genadiju Aihī varat izlasīt šeit (informācija krievu valodā) http://ej.uz/gm9q

Uzrakstīt atsauksmi
Jūsu Vārds:


Jūsu atsauksme: Piezīme: HTML kods netiek ņemts vērā!

Vērtējums: Slikti            Labi

Ievadiet attēlā redzamo kodu:

Paklanīšanās dziesmai
Palielināt
Paklanīšanās dziesmai
Palielināt
Paklanīšanās dziesmai
Palielināt
Paklanīšanās dziesmai
Palielināt