Visvairāk pirktās preces
 
Iepirkumu grozs
0 produktu
 
Palasīsim?
(grāmtu fragmenti)
 
Jaunumi
 

Vaboļpuika

Vaboļpuika
Palielināt
Cena: 9,50€
Pieejamība: Ir noliktavā
ISBN: 978-9984-33-444-8
Vidējais novērtējums: Nav novērtējuma

Daudzums: Pievienot grozam

 

Vaboļpuika, Meja Gabriela, (pseidonīms M.G. Leonard), no angļu valodas tulkojušas: Renāte Kārkliņa, Ieva Kolmane, 353.lpp

 

Vaboļpuikas” stāsts sākas ar to, ka no Londonas Dabas vēstures muzeja vaboļu krātuves telpas noslēpumaini pazudis muzeja zinātnes nodaļas vadītājs Bartolomejs Ketls, Dārka tēvs. Izgaisis no aizslēgtas telpas! Dārks ir spiests pārcelties pie ekscentriskā tēvoča – arheologa Makša, un atklāj, ka blakus dzīvoklī mitinās divi kašķīgi vīreļi un milzīgs daudzums vaboļu. Drīz atklājas, ka vaboles ir pavisam neparastas. Tās ir neticami saprātīgas retu sugu vaboles un viena no tām kļūst par Dārka draugu. Bet kāds sakars vabolēm ar tēva nozušanu un nežēlīgo Lukrēciju Kateri, kura modes aksesuāru izgatavošanā izmanto cietspārņus? Tas atklāsies, ja Dārks un viņa draugi būs pietiekami drosmīgi, lai turpinātu meklēšanu!

Grāmatas autore par šī stāsta tapšanu atklāj, ka “kopš mazotnes esmu baidījusies no visiem rāpojošiem radījumiem.Vēlāk uzzināju, ka mēdz būt arī skaistas, spilgtu krāsu, pat zelta vaboles, ir vaboles, kas ir ļoti stipras vai izšļāc skābi! Kopš iepazinu, cik fantastiskas mēdz būt vaboles, es pārstāju no tām baidīties un nolēmu uzrakstīt piedzīvojumu grāmatu par vabolēm, kurā tās ir labie varoņi” Aicinām ļauties autores mudinājumam un pieredzei atklāt brīnišķīgo un daudzveidīgo vaboļu pasauli!

Lasītāju ērtībām grāmatas beigās ir īsa entomologa vārdnīca, kas palīdzēs orientēties vaboļu un kukaiņu nosaukumos.Katrā grāmatā ir ievietota īpaša grāmatzīme ar vienu no galvenā stāsta varoņiem - degunradžvaboli Baksteru.

Drīzumā sekos triloģijas 2.daļa “Vaboļu karaliene” un 3.daļa “Vaboļu kauja”.

 

Grāmata “Vaboļpuika” pirmo reizi tika izdota Lielbritānijas izdevniecībā “Chicken House” 2016.gadā un šobrīd ir ieguvusi bestsellera statusu gan savās mājās,gan daudzās pasaules valstīs – ASV, Nīderlandē u.c.

Grāmata ir izdota jau vairāk nekā 40 valstīs un tās uzvaras gājiens turpinās, saņemot nominācijas vairākām Lielbritānijas literatūras balvām, tostarp CILIP Carnegie medaļai un UKLA balvai, kā arī iegūstot prestižo Branford Boase Award 2017 balvu, kas ik gadu tiek piešķirta izcilam jaunajam autoram par daudzsološāko bērnu grāmatu.

 

Gūt priekšstatu par stāsta galveno varoņu un citu vaboļu izskatu varat Latvijas Dabas muzejā: http://www.dabasmuzejs.gov.lv/entomoekspo

Ja vēlaties iegūt papildus informāciju par rakstnieci un viņas darbiem, aicnām apmeklēt inteneta vietni ( angļu valodā): http://www.mgleonard.com.

 

Pateicamies par atbalstu grāmatas tapšanā Latvijas Dabas muzeja pārstāvjiem: vecākajam entomologam Jānim Dreimanim un sabiedrisko attiecību speciālistei Baibai Krustiņai!

Uzrakstīt atsauksmi
Jūsu Vārds:


Jūsu atsauksme: Piezīme: HTML kods netiek ņemts vērā!

Vērtējums: Slikti            Labi

Ievadiet attēlā redzamo kodu:

Vaboļpuika
Palielināt
Vaboļpuika
Palielināt
text_tags Vaboļpuika,